کلمه کلیدی را تایپ کنید

عیوب ولو

عیب های متداول در شیرآلات صنعتی

عیب های متداول در شیرآلات صنعتی

عیب های متداول در شیرآلات صنعتی

آشنایی مقدماتی با عیوب پیش آمده در ولو

بسته به نوع و جنس ولو ، کلاس ولو ، دمای سیال ،‌نوع سیال و….. خرابی های ایجاد شده در ولوها متفاوت است.

در خصوص شیر آلات صنعتی، در سایز های بزرگ و یا ولوهای کلاس بالا، به دلیل هزینه بالای مواد اولیه در خصوص بدنه و نوع آلیاژهای به کار رفته در آن، صرفه اقتصادی در تعمیر  ولو و سرویس کامل بوده و فقط با تعویض اجزاء مصرفی در داخل شیر، این محصول به یک محصول با کارایی اولیه تبدیل می شود و تعمیر ولو انجام نمی شود.

خرابی پکینگ ها و گسکت ها :

در اکثر ولوها از پکینگ برای جلوگیری از نشتی ناشی از فضای موجود بین بانت و استم استفاده می کنند. پکینگ معمولا دارای مواد الیافی و یا مواد ترکیبی مانند تفلون هستند که این امر باعث ایجاد آب بندی بین قطعات داخلی و خارجی ولو می شود. پکینگ ولو باید به درستی و دقت فشرده شود تا هم از اتلاف سیال جلوگیری کند و هم باعث آسیب دیدن استم نشود. اگر پکینگ بیش از اندازه شل و سست باشد باعث نشتی در ولو می شود که این از لحاظ ایمنی یک خطر است. اگر پکینگ زیادی سفت باشد باعث سخت تر شدن حرکت می شود و همچنین ممکن است به خرابی استم نیز منجر شود.

به منظور جلوگیری از نشتی، در محل ورود استم به بانت ، لازم است در فاصله بین استم و بانت تمهیداتی اتخاذ شود. با قرار دادن Gasket در این قسمت ضمن اینکه استم قادر به حوکت می باشد، آب بندی نیز انجام می شود.(این کار در تعمیر ولو ضروری است)

 

خرابی_گسکت_تعمیر_ولو.

خرابی_گسکت_تعمیر_ولو.

تعویض پکینگ  که سبب جلوگیری از نشتی بین بانت و استم می شود.                             

 

خرابی سیت (سیل های آب بند) :

سیت ها یا رینگهای آب بند (seal ring) محل نشیمنگاه را برای دیسک مهیا می کنند.  در بعضی از طراحی ها بدنه برای اینکه به عنوان سیت مورد استفاده قرار گیرد ماشین کاری می شود. در این مواقع دیگر نیازی به استفاده از seal ring  نیست. در تعدادی دیگر از طراحی ها ،  seal ring ها ماشین کاری می شوند و به وسیله پیچ  (threaded) یا جوش به بدنه وصل می شوند و با این کار سطح نشیمنگاه مهیا می شود. برای افزایش مقاومت سایشی seal ring ها ، سطحی که در تماس است توسط جوش کاری و ماشین کاری، سخت کاری می شود. یک سطح خوب برای سیت در مواقعی که ولو بسته است بسیار ضروری است تا بتواند آب بندی را به خوبی انجام دهد  Seal ringها معمولا به عنوان اجزایی که در مقابل فشار محافظ ولو هستند شناخته نمی شوند . چون ضخامت بدنه به اندازه ای است که بدون در نظر ضخامت seal ring نیز بتواند در برابر فشارها مقاوم باشد.


خرابی اجزای داخلی ولو (دیسک ، سیت و استم)

در اثر جریان متلاطم سیال (آشفتگی) در داخل ولو ،‌ دمای سیال و شرایط محیطی سیال ،‌ خوردگی در سیت و دیسک  متداول است. در صورتیکه این  خوردگیها کم باشد به کمک لپینگ (دستی یا دستگاه) می توان آنها را پولیش داد و به سطح صاف و صیقل دست یافت. اما در صورتیکه مقدار خوردگیها زیاد باشد به کمک جوشکاری و تراشکاری (عملیات ماشین کاری) به سطوح صیقل دست پیدا می کنیم.خوردگی شدید در سیت گیت ولو ۸ اینچ کلاس ۶۰۰ در اثر فشار زیاد و دمای بسیار بالای سیال

تعمیر ولو

 

شفت اصلی شیر یا استم یکی از قسمتهای آسیب پذیر در ولوها می باشد. . معمولاً اثرات مخرب محیطی و نیز خوردگی داخل شیر، منجر به آسیب دیدن شیر و درست عمل نکردن شفت آن می شود.

پلاگ -تعمیر ولو

پلاگ -تعمیر ولو

 

خرابی شدید در پلاگ ولو در اثرسرعت زیاد سیال (جت کردن ) جوشکاری و تراشکاری جهت تعمیر این پلاگ الزامی است.

 

 

خرابی بادی ولو :

قسمت بعدی هر شیر که دچار خرابی می شود، بدنه شیر می باشد . در صورتی که اجزاء بدنه شیر آسیب جدی ندیده باشد  می توان با اصلاحات کوچک بدنه را تعمیر کرد ولی در صورت آسیب دیدگی زیاد، می توان از خود بدنه یک مدل برای ریخته گری تهیه کرد و شیر مجدداً ریخته گری شده و بعد از ماشین کاری تحویل کارفرما می شود.


 

کالیبره کردن سیفتی ولوها :

در قسمت سیفتی ولوها ، امکانات کامل در خصوص کالیبره کردن ،تست و نیز بررسی کامل نشتی ها و عملکرد آن توسط شرکت مهندسی کلان مهر البرز  انجام شده (تعمیر ولو کامل)و شیر تحویلی، در واقع همانند یک شیر دست اول و نو می باشد. به دلیل دما و فشار سیال ، خاصیت فنر در سیفتی ولو تغییر می کند

سیفتی ولو


بریده شدن پیچ های ولو :

به علت وجود نيروهاي خارجي، از قبيل بارهاي اضافي، ارتعاشات ،دما و ….

در صورت عدم پيش بيني نيروي بستن پیچ و نيروهاي خارجي ، امكان جدا شدن و فاصله گرفتن اتصال از يكديگر و بريدن پيچ وجود دارد.

تعمیر ولو|برده شدن پیچ


انجام عملیات لپینگ بر روی سیت گیت ولوها به کمک دستگاه پورتابل لپینگ

%da%a9%d9%84%d8%a7%d9%86_%d9%85%d9%87%d8%b1_www_kalanmehr_com_%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1_%d9%88%d9%84%d9%88_121_